středa 15. června 2011

4. den 22.6. Shenzhen relax

V Shenzhenu jsme vždy měli trochu smůlu na počasí. I první den nás přivítal deštěm. Při hledání indoor zábavy jsme vzali zavděk Saige electronic plazou, jedním z největších místních elektro tržišť. Pro Čecha neuvěřitelný pohled. Přestavte si něco jako obchodní dům Kotva, ale cca dvakrát větší i vyšší a zcela plný malých obchůdků, které nabízejí vše, co si dokážete představit od oficiálních výrobců, přes čínské výrobky až k oficiálním výrobkům v čínské úpravě. A teď si představte, že těch obchodních domů je celá ulice jeden vedle druhého, nebo dokonce několik ulic. Tak vypadá prodej elektroniky v centru Shenzhenu. 

Sai Ge tržnice zvenku
... a zevnitř, jedno z 9 pater
Číňani milují západní kult fast foodů, místní McDonald i KFC doslova praskal ve švech a to samé platí i pro Starbucks. Vtipné bylo vysvětlení našeho hostitele Romana. Číňanům sice nechutná káva ve Starbucks, ale chodí tam protože je to cool a patří to k image. Stále pršelo a nás čekala další indoor tržiště na hranici s Hongkongem - Luohu. Místní tržnice je opět něco jako Kotva naplněná tentokrát čínským tovarem všeho druhu, primárně však kopiemi všeho, co si dokážete představit. Přes počáteční zvědavost nás tržnice rychle přestala bavit a nahánění prodavačů "handbags, watches" už na nás působilo jak červený hadr na bejka. Možná je poznámka pro milovníky hodinek, mezi fejky vedly U-boat, Hublot a klasické Rolex.

Večeři jsme si dali opět v prostředí přístavu Seikou v místní  japonské restauraci Tepanyaki, ve stylu all you can eat. Mírně těhotní jsme si ještě dali poradu a na další den usnuli spánkem přežraných.
Legendární Luohu market
Luohu - vstup do HK

Ještě pár slov k Shenzhenu...vznikl na povel čínské vlády, když spojila dvě vesnice Louhu a Seikou. Za 30 let se město dostalo na 14 milionů obyvatel. To, že Čína je země neomezených možností, potvrzuje i fakt, že Shenzhen bude (byl) v červenci 2011 dějištěm Univerziády a protože dopravní obslužnost úplně nevyhovovala, rozhodla se vláda postavit paralelně 9! tras metra najednou. Takže v době naší návštěvy se každý den otvíralo x nových stanic a tras. Prostě Čína je velká ve všech ohledech.

Žádné komentáře:

Okomentovat